Naujiena

TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

2020 11 16

TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

Šiandien, lapkričio 16 d., yra minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Žodis „tolerancija“ – pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenė gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu toleruoti vienas kitą ir sugyventi.

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau aštuonioliktus metus iš eilės inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Kasmet šioje akcijoje dalyvauja ir Jonavos politechnikos mokykla, todėl ši savaitė bus skirta įvairioms, netradicinėms tolerancijos veikloms organizuoti nuotoliniu būdu.

Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos dėlionė. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema. Šių metų temą padiktavo išgirsta mintis, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus – gauname visos visuomenės paveikslą.

Šiemet, karantino sąlygomis, ypatingai svarbus Tolerancijos dienos simbolis – dėlionė, kuri, kaip ir žmogus, kad ir būdama viena, yra skirtinga, unikali ir nepakartojama, todėl labai svarbu pripažinti ir gerbti jos išskirtinumą iš kitų.

Šią dieną 9-10 klasių mokiniams buvo išsiųstos skaidrės tolerancijos tema. Taip pat mokiniai, pasirinkę tinkamą laiką, žiūrės jiems atsiųstą filmą „Gerumo stebuklas“. Šis filmas mokys mokinius būti tolerantiškais vieni kitiems, ugdys atjautą, pakantumą kitokiam, kitaip atrodančiam žmogui. Šią savaitę mokiniai, nuotoliniu būdu, teiks grįžtamąjį ryšį, mokysis reflektuoti tolerancijos tema.

Istorijos, pilietiškumo, video pamokų metu, mokiniai, kartu su istorijos mokytoju E. Živaičiu, aptars istorinius įvykius ir paanalizuos, kaip totalitarinėse valstybėse, tokiose, kaip nacistinėje Vokietijoje ar Sovietų Sąjungoje buvo nepriimtina, jog visuomenėje gyvena skirtingi žmonės.

Visi mes esame skirtingi: vieni savyje nešiojamės nerimą, vienatvę, kiti – šilumą ir juoką. Nenusigręžkime nuo to, kuriam, šioje žemėje, gyventi sunkiau... Toleruokime. Priimkime. Padėkime. Nelikime abejingi...

Sveikiname visą Jonavos politechnikos mokyklos bendruomenę su Tarptautine Tolerancijos diena!