Naujiena

„Šok į tėvų klumpes 2023“.

2023 06 06

Birželio 2 d. Jonavos politechnikos  mokyklos 9-10 kl.  mokiniai prisijungė prie LMNŠC inicijuotos visuotinės atvirų durų dienos tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes 2023“. Iniciatyvos tikslas – suteikti 1-12 klasių mokiniams profesinio veiklinimo paslaugas, ugdyti mokinių karjeros kompetencijas, įtraukiant į šį procesą mokinių tėvus ar globėjus, supažindinant su artimųjų profesijomis ir fizinėmis darbo vietomis.

 Mokiniai lankėsi Jonavoje esančioje veterinarijos gydykloje UAB „Kabarga“. Veterinarijos gydytoja Ingrida Aleknienė papasakojo apie veterinarijos gydytojo kasdieninį darbą, gyvūnams atliekamas procedūras ir gydymą. Tuo pačių mokiniai aplankė beglobius gyvūnus, esančius veterinarinės gydyklos patalpose, domėjosi jų priežiūra ir gydymu.  Mokiniai paaukojo gyvūnas maisto, juos paglostė, pažaidė ir atjautė dėl to, kad gyvūnėliai neturi mylinčių šeimininkų.

Kita kelionė buvo į Jonavos rajono priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Šioje įstaigoje mus pasitiko gelbėjimo tarnybos instruktorius Evaldas Davalga, kuris apibūdino gaisrininkų gelbėtojų darbo specifiką, fizinį ir profesinį pasirengimą. Buvo apžiūrėtos patalpos, gaisrinės mašinos, pačiupinėti darbe naudojami įrankiai bei mechanizmai. Papasakojo, kaip galima tapti gaisrininku gelbėtoju ir apibūdino, kokie keliami reikalavimai būsimiems gaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojams.

                      Tai buvo įspūdžių kupina popietė, kuri privertė pajusti skirtingus jausmus: užuojautos, globos ir rūpesčio gyvūnams bei nuostabos ir susižavėjimo gelbėtojų didvyriškumu.