Naujiena

Atvirų durų dienos

2023 04 27

2023 m. balandžio 21-22 dienomis visos šalies valstybinėse profesinio mokymo įstaigose vyko Atvirų durų dienos. Tai puiki galimybė gimnazijų, progimnazijų mokiniams, jų tėvams bei socialiniams partneriams apsilankyti profesinėse mokyklose, susipažinti su profesinio mokymo programomis, įstaigose esančiomis erdvėmis bei technine įranga. Tomis dienomis ir mūsų mokykloje apsilankė 296 susidomėję asmenys. Balandžio 21 d. profesinio veiklinimo renginyje „Profesinės dirbtuvės“ dalyvavo 224 gimnazijų ir progimnazijų mokiniai, kuriuos lydėjo grupių vadovai, karjeros specialistai, tėvai. Tai unikali galimybė Jonavos bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams „pasimatuoti profesiją“. Tos pačios dienos popietę prie apskrito stalo susirinko nemažas būrys mokinių, mokytojų, tėvų diskusijai „Mano kelias“ su baigusias mūsų mokyklą mokiniais, kurie pasidalijo asmeninėmis sėkmės istorijomis siekiant karjeros aukštumų. Dalia Kopustienė, Danguolė Lapienienė, Gabrielė Guzenkaitė ir Donatas Vitovas papasakojo apie nueitą kelią, siekiant aukščiausio karjeros laiptelio, stabilaus, mėgstamo ir gerai apmokamo darbo bei pasidalino būsimų planų įgyvendinimo perspektyvomis. Tai puikus pavyzdys, kaip susikurti sėkmingą karjerą pradedant nuo žemiausio karjeros laiptelio – profesinės mokyklos.

Balandžio 22 d. akcijos metu „Dalinamės gerumu“ mokyklos profesijos mokytojai kartu su savo mokiniais teikė floristikos, kosmetikų, kirpėjų ir siuvėjų paslaugas. Mokyklos svečiai turėjo galimybę išbandyti ir įvertinti mokinių, mokytojų atliekamų paslaugų kokybę, pasitikėti jų meistriškumu, pasidžiaugti gautu rezultatu. Tuo pat metu vyko susitikimas-diskusija „Perspektyvos ir galimybė“ su darbdaviais, socialiniais partneriais, kurios metu buvo aptartos įžvalgos apie mokinių paruošimą darbo rinkai, įdarbinimo galimybių perspektyvą bei bendradarbiavimą ir bendrų projektų įgyvendinimą.

Atvirų durų dienos – tai darbingos, turiningos, naudingos, pilnos šurmulio dienos. Jų metu atvykusieji turi puikią galimybę susipažinti su mokykla įvairiapusiškai ir, galbūt, pakeisti kartais ne visai teisingai suformuotą nuomonę apie ją.

Karjeros specialistė Danutė Arbočienė

Daugiau nuotraukų galerijoje