Front image

PRAŠYMAS DĖL PRIĖMIMO Į GIMNAZIJOS SKYRIŲ

Naujienos

2022-03-23

Tarptautinė „Laimės diena“ balandžio 21dieną mokykloje kvietė padiskutuoti, kas yra laimė. Ši diena, pilna spalvų ir nuotaikos, ne tik kvietė įvardinti 10-tų klasių mokinius, kas yra laimė, bet ir piešti, daryti koliažus ir išreikšti laimės jausmą. Bendras veiklas mokiniams organizavo mokyklos psichologė Irma ir bibliotekininkė Romualda.

„Laimė nėra tai, kas jau paruošta. Ji ateina iš jūsų pačių veiksmų“ (Dalai Lama)

______

2022-03-23

Kovo 15-19 dienomis mokykloje vyko tinklinio varžybos. III vietą iškovojo "SVARSČIKAI" K. ir R. Chvatkovai, A. Arbočius, R. Vienažindis. II vietą iškovojo "SIMPSONAI" A.Ilevičius, E. Babyre, N. Martinionis, E. ir D. Ragauskaitės. Nugalėtojais tapo "BAUDĖJAI" L. Ragauskas, A. Arbočius, T. Paškevičius, D. Sidorovas.

SVEIKINAME nugalėtojus ir prizininkus . DĖKOJAME dalyvavusiems.

______

2022-03-10

______

2022-03-10

Jonavos politechnikos mokyklos mokinių tarybos nariai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje "Aš tikrai myliu Lietuvą", kuri yra skirta Kovo 11-ąjai - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

______

2022-03-04

Kovo 3 dieną V/PB 21/3gr. mokiniai vyko į ekskursiją Vilniuje. Susipažinome su švento Kazimiero gyvenimu, Kaziuko mugės istorija ir ištakomis, pasimeldėme ir paprašėme taikos.

______

2022-03-03

Š. m. kovo 2 d. Jonavos politechnikos mokyklos gimnazinių klasių mokiniams vyko pirmos pagalbos mokymai, kuriuos organizavo Jonavos visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė R. Pugačiauskienė bei sveikatos specialistė I. Pratkelienė. Mokymų metu mokiniai įgijo teorinių ir praktinių žinių bei įgūdžių, kaip teikti pirmąją skubią pagalbą. Mokymų pabaigoje mokiniams buvo įteiktos Jonavos visuomenės sveikatos biuro atminimo dovanėlės.

______

2022-01-26

Š. m. sausio 27 d., Tarptautinei žydų holokausto dienai paminėti, pas mus etikos ir istorijos pamokoje svečiavosi Jonavos krašto muziejaus darbuotoja Giedrė Narbutaitė Kontrimė. Viešnia labai įdomiai pasakojo apie Jonavos gyventojų istorijas ir skaudžias netektis.

______

2022-01-13

Š. m. sausio 13 d. Jonavos politechnikos mokyklos bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ – 8.00 valandą dešimčiai minučių languose uždegė vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes.

______

2021-12-16

Mokyklos bibliotekoje vyksta kalėdinių ir senųjų naujametinių atvirukų paroda „Žiemos švenčių belaukiant“, skirta Archyvų metams paminėti. Kviečiame apsilankyti!

______

2021-12-06

"Pasimatuok profesiją" Jonavos politechnikos mokykloje

Gruodžio 6 d. Jonavos politechnikos mokyklos pirmakursiai virėjai bei padavėjai ir barmenai dalyvavo konkurse ,,Pasimatuok profesiją‘‘. Konkurso tikslas – kelti virėjų bei padavėjų ir barmenų kvalifikaciją, skatinti mokinių kūrybiškumą, formuojant praktinius įgūdžius. Padavėjai ir barmenai savo galimybes išbandė kepdami karamelinius lietinius blynelius, o virėjai ruošė kvapią kavą su pieno puta, serviravo stalus.

Mokyklos valgyklos vedėja Rasa Domarkaitė bei padavėjų ir barmenų mokytoja Gabrielė Guzenkaitė pasidalino savo karjeros sėkme, kuri prasidėjo nuo profesinės mokyklos.

Konkurso organizatoriai – virėjų bei padavėjų ir barmenų profesijos mokytojos Vida Idikaitė ir Gražina Norvaišienė.

Š. m. gruodžio 3 d. dieną Jonavos politechnikos mokykloje buvo paminėta Pasaulinė AIDS diena. Prevencinės paskaitos metu 10-11 kl. mokiniams buvo detaliai paaiškinta, kuo ŽIV skiriasi nuo AIDS bei akcentuota, kad AIDS – tai paskutinė ŽIV ligos stadija, kuri, šiai dienai, yra nepagydoma liga. Tikimės, kad prevencinės paskaitos metu mokiniai įgijo socialinių gebėjimų, kaip elgtis tam tikrose gyvenimiškose situacijose.

______

2021-12-02

Š. m. gruodžio 2 d. Jonavos politechnikos mokyklos 9-10 klasių mokiniams vyko prevencinė paskaita tema „Teisinė nepilnamečio atsakomybė“, kurią organizavo Jonavos policijos komisariato bendruomenės pareigūnės: J. Pališkienė ir J. Pašvenskienė. Specialistės paskaitą pradėjo nuo mokinio teisių ir pareigų. Buvo akcentuota, kad visi žinome savo teises, bet dažnai pamirštame savo pareigas. Paskaitos metu pareigūnės pabrėžė, kuo skiriasi administracinė ir baudžiamoji atsakomybė: administracinės atsakomybės didžiausia bausmė - bauda, o baudžiamosios atsakomybės - laisvės atėmimas. Mokiniams buvo pateikti praktiniai pavyzdžiai, užduotys, kurios leido labiau pagilinti ir įtvirtinti žinias.

Džiugu, kad mokiniai aktyviai dalyvavo paskaitoje, uždavė rūpimus klausimus. Ačiū bendruomenės pareigūnėms už labai įdomią, išsamią bei informatyvią paskaitą.

______

2021-12-01

Lapkričio 29–30 dienomis mokykloje vyko netradicinės lietuvių literatūros pamokos, skirtos Jono Basanavičiaus 170-osioms gimimo metinėms paminėti. Mokiniai rinkosi į biblioteką, kurioje buvo demonstruojama dokumentinė apybraiža „Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą. Jonas Basanavičius“. Po apybraižos peržiūros lietuvių kalbos mokytoja Kristina Rimolaitienė kartu su mokiniais aptarė Jono Basanavičiaus įnašą į lietuvių tautosaką, apžiūrėjo veikiančią leidinių parodą „ Jonui Basanavičiui – 170 m.“

Jonavos politechnikos mokykla didelį dėmesį skiria mokinių emocinei ir psichinei sveikatai stiprinti, todėl š. m. gruodžio 1 d. vyko pirmasis Geros savijautos programos užsiėmimas 9 kl. mokiniams tema „Plius (pozityvaus lavinimo ir ugdymo sistema) sritis: bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžių ugdymas“. Jo metu dvi šaunios ir energingos lektorės mokė vaikus dirbti komandoje, kurti projektus bei argumentuotai išreikšti savo nuomonę įvairiais klausimais. Geros savijautos programos užsiėmimų iniciatorė - LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

______

2021-11-24

Lapkričio 23 dieną mokykloje vyko netradicinės istorijos pamokos, skirtos Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Mokiniai rinkosi į biblioteką, kurioje buvo demonstruojamas istorinis filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“. Po filmo peržiūros istorijos mokytojas Vytas Vaicekauskas kartu su mokiniais aptarė istorijos laikotarpį nuo Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo – kaip tuomet žmonės gyveno, kokie įvykiai vyko tarpukario Lietuvoje, kaip kūrėsi ir steigėsi Lietuvos kariuomenė, kaip mes ėjome nepriklausomybės link.

______

2021-11-22

______

2021-11-16

Kasmet lapkričio 16 d. yra minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Kasmet šioje akcijoje dalyvauja ir Jonavos politechnikos mokykla. Su mokiniais, tolerancijos tema, diskutavo mokyklos socialinė pedagogė G. Judenienė ir istorijos mokytojas metodininkas V. Vaicekauskas.

Sveikiname visą Jonavos politechnikos mokyklos bendruomenę su Tarptautine Tolerancijos diena!

______

2021-10-19

Šių metų spalio 18d. mokykloje vyko vyrų kirpimo seminaras. Savo patirtimi dalinosi vyrų kirpėja Eglė Jotautienė. Kirpėjų I-o ir II-o kurso mokinės taip pat susipažino su naujausiomis vyriškų kirpimų mados tendencijomis.

______ ______

2021-10-18

Š. m. spalio 18 d. 11 gimnazijos klasių mokiniams vyko mokymai tema - „Saviraiškos ir vidinės motyvacijos atskleidimas“, kuriuos organizavo Jonavos visuomenės sveikatos biuro jaunimo koordinatorės J. Giršienė ir V. Gaižauskienė bei visuomenės sveikatos specialistė I. Pratkelienė. Mokymus vedė ugdomojo vadovavimo (koučingo) specialistas, lektorius Valdemar Chmielevski. Jų metu lektorius akcentavo mokiniams, kad svarbu gyvenime išbandyti naujas veiklas, ambicingai siekti savo tikslų. Juk kiekvienas žmogus turi savo talentą, gebėjimus bei svajones, kurias nori realizuoti. Norint pasiekti savo tikslus yra reikalinga - vidinė motyvacija, kuri mus skatina nenuleisti rankų ir, mažais žingsneliais, eiti į priekį. Mokymų metu mokiniai diskutavo motyvacijos tema, dalinosi savo įžvalgomis bei pastebėjimais.

______

2021-10-14

Š. m. spalio 13 dieną mokyklos mokiniai kartu su bibliotekininke Romualda Masalskiene ir istorijos mokytoju metodininku Vytu Vaicekausku aplankė Vilniaus Lietuvos valstybės istorijos archyvą ir Pinigų muziejų. Ši pažintinė-edukacinė išvyka skirta šiemet paskelbtiems Archyvų metams pažymėti.

Lietuvos valstybės istorijos archyve pabuvojome dokumentų saugyklose, susipažinome su jo vykdoma veikla, iš arti pamatėme ir galėjome pavartyti unikalius XIV a. pabaigos – XX a. pirmos pusės dokumentus, taip pat turėjome galimybę apžiūrėti veikiančią parodą „Lietuvos totoriai archyvų dokumentuose“, skirtą Archyvų metams bei Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metams paminėti.

Apsilankę Lietuvos banko Pinigų muziejuje susipažinome su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, specialiu presu nusikalėme po suvenyrinę plokštelę, pasisvėrėme ant specialių svarstyklių ir sužinojome kiek eurų ir dolerių kainuotume jeigu būtume auksiniai, sidabriniai arba platininiai. Didelį įspūdį padarė į Gineso rekordų knygą įrašyta didžiausia pasaulyje piramidė iš lietuviškų 1 cento monetų. Ekskursijos pabaigoje gidė visiems įteikė po prisiminimo dovanėlę.

Iš kelionės grįžome praturtėję žiniomis ir kupini įspūdžių.

______

2021-10-14

Š. m. spalio 14 d. V/PB-21/3 gr. mokiniams vyko integruota paskaita-diskusija „Konfliktai ir jų sprendimo būdai maitinimo įmonėse“, kurią organizavo soc. pedagogė G. Judenienė, padavėjų ir barmenų profesijos mokytoja G. Norvaišienė ir maisto ruošimo vyresnioji profesijos mokytoja V. Idikaitė. Konfliktai - natūrali mūsų gyvenimo dalis, todėl labai svarbu, įvairiose situacijose, išmokti konstruktyviai spręsti konfliktus. Ypatingai konfliktai neišvengiami padavėjo-barmeno darbe. Džiugu, kad minėtos aktualijos yra svarbios ir mūsų mokyklos mokiniams, kurie aktyviai dalyvavo paskaitoje bei diskutavo. Paskaitos metu mokiniai įgijo žinių apie konfliktų sprendimo būdus, sužinojo konkrečius veiksmus, kurie konfliktą padeda paversti pokalbiu. Taip pat mokiniai detaliau sužinojo apie smurtą, jo rūšis. Paskaitos pabaigoje mokiniai mokėsi reflektuoti prie arbatos puodelio.

______

2021-10-05

Spalio 5-osios rytas Jonavos politechnikos mokyklos pedagogams prasidėjo šventiškai. Su Tarptautine mokytojų diena juos sveikino Mokinių tarybos atstovai, kiekvienam įteikdami gėlę ir stilizuotą klevo lapą - sveikinimą - akrostichą. Šypsenų ir geros nuotaikos, įžengus į mokyklą, tikrai netrūko. Šios gražios šventės proga mokiniai dėkojo pedagogams už suteiktas žinias, pagalbą, rūpinimąsi mokiniais. Gėlėmis, šypsenomis ir šventiniu šurmuliu pražydo visa mokykla. Tariame AČIŪ, MOKYTOJAU, kad esi.

______

2021-09-29

Š. m. rugsėjo 29 d. Jonavos politechnikos mokykloje 11 ir 12 gimnazijos klasių mokiniams vyko informacinė paskaita, kurią organizavo Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Kėdainių poskyrio kariai vyr. seržantas Arvydas Ašmontas ir gr. Dmitrijus Tekunovas. Paskaitos metu mokiniai įgijo žinių apie galimybes kariuomenėje, tarnybos būdus, sužinojo, kodėl verta atlikti karinę tarnybą bei išgirdo mitus apie kariuomenę. Kariai akcentavo mokiniams, kad, po mokyklos baigimo, kariuomenė - ta vieta, kur mokiniai gali realizuoti save. Užsiėmimo metu mokiniai uždavė kariams rūpimus klausimus, diskutavo. Paskaitos pabaigoje mokiniai turėjo galimybę išbandyti savo fizinę ištvermę ir buvo apdovanoti kariuomenės prizais: marškinėliais, tušinukais, raktų pakabukais. Ačiū kariams už labai įdomią ir naudingą paskaitą.

______

2021-09-24

ŠŠ. m. rugsėjo 23 d. Jonavos politechnikos mokykloje SUV-21/3, AM-20/3 ir V/PB-20/3 grupių mokiniams vyko prevencinė paskaita „Cukrinis diabetas“. Paskaitą vedė Jonavos r. sergančiųjų cukriniu diabetu klubo „Ramunė“ slaugytoja - diabetologė Aušra Krivolap ir sveikatos specialistė Irena Jankauskienė. Ačiū už įdomią, naudingą bei informatyvią paskaitą.

______

2021-09-22

Rugsėjo 20 d. floristų profesijos mokytoja Danutė Arbočienė mokiniams organizavo edukacinę išvyką tema „Japoniškas sodas Lietuvoje“.

Žmogaus ir gamtos harmonija

Pirmadienio rytą skubėjome į Kretingą. Apsilankėme Šarūno Kasmausko unikaliame, didžiausiame Europoje Japoniškame sode Darbėnuose! Žavėjomės bonsų estetika, aiškinomės kodėl sode būtini akmuo, vanduo ir medis, lietėme sveikatos akmenį, užrašėme svajones, mėgavomės šiame sode kuriamu gamtos grožiu. Jau 14 metų sodą kuria kraštovaizdžio sodininkas iš Japonijos Hajime Watanabe. Visi objektai – natūralūs ir sukurti žmogaus. Sodas ir visa jo erdvė kuriama taip, kad žmogus pasijustų gamtos dalimi.

Šiuo metu Japoniškas sodas jau pradeda puoštis įvairiausiomis ryškiomis rudens spalvomis.

Rima Vaitelė
FL-20/2T grupė

______

2021-09-15

Jonavos politechnikos mokykla ir floristikos studentai, PMA ūkis ir gėlės... viskas telpa vienoje nuotraukoje. Kaip smagu susitikti, apsikabinti, pasikalbėti apie gėlių auginimą. Kokios šiandienos tendencijos, kaip derinti gėles tarpusavyje, ką mėgsta klientai... ir dar daugiau. O gėlės išvyko būti priemone mokymosi procese. Džiaugiamės būdami naudingi ir profesinio rengimo sektoriuje. Kaip ten kažkas sakė... mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis!

VŠĮ PMA Ūkis
Kristina Šiožinienė

______

2021-09-10

Gera pradžia - pusė darbo!

Š.m. rugsėjo 9 d. V/PB-21/3 gr. mokiniai su mokytojomis vyko į netradicinę edukacinę pamoką Trakuose. Išvykos tikslas – pažinti virėjo bei padavėjo ir barmeno profesiją. Edukacinio užsiėmimo metu ,,Senojoje kibininėje‘‘ mokiniai gamino tradicinius Trakų pyragėlius su mėsa ir daržovėmis, išklausė pasakojimą apie karaimų tautos etnografinį bei kulinarinį paveldą Lietuvoje. Gardžiuodamiesi savo paties pagamintais ir iškeptais pyragėliais, būsimi virėjai, padavėjai ir barmenai stebėjo aptarnaujančio personalo darbo ypatumus.

Netradicinės pamokos refleksija vyko Trakų pilies papėdėje.

______

2021-08-30

______

2021-05-28

Birželio 16 d. V/PB-20/3 gr. mokiniai su mokytojomis Sigita Grybauskiene ir Gražina Norvaišiene surengė netradicines pamokas gamtoje. Mokiniai dalinosi įgytomis žiniomis - ruošė vaišes gamtoje, plakė gaivinančius vaisių kokteilius ir mėgavosi nuostabiomis bendravimo akimirkomis.

______

2021-05-28

Gegužės 27 dieną floristų profesijos mokinės dalyvavo edukacinėje išvykoje, Vilniaus botanikos sode. Japoniškame sode, kuris įkurtas didžiulio VU botanikos sodo teritorijoje, mokinės domėjosi gausiai žydinčiais rododendrais ir azalijomis. Būsimos floristės apžiūrėjo didelę alyvų kolekcija, kuri visas sužavėjo žiedų grožiu ir nuo jų sklindančiu aromatu. Vaikštinėdamos sodo takeliais, susipažino su pavasarinių gėlių ir kitų augalų įvairove. Net lengvas lietus, kuris lydėjo visos išvykos metu, nesugadino puikios nuotaikos ir patirtų įspūdžių.

Floristikos profesijos mokytoja Danutė Arbočienė

______

2021-05-26

Gegužės 25 d. - Tarptautinė dingusių vaikų diena. Per metus Europoje be žinios dingsta apie 250 000 vaikų. Lietuvoje dingusių be žinios 2019 m. asmenų registro duomenimis, buvo paskelbta 3612 vaikų dingimo atvejų, 2020 m. - 2251 atvejis, o 2021 m. I ketv. - 279 atvejai. Prekyba žmonėmis - labai aktuali visuomenės ir mūsų visų problema, kuri negali būti palikta savieigai. Todėl šių metų gegužės 26 d. Jonavos politechnikos mokyklos V/PB-20/3 gr. mokiniams buvo organizuota prevencinė paskaita „Prekyba žmonėmis“. Bendruomenės pareigūnė J. Pališkienė pristatė mokiniams prekybos žmonėmis formas: seksualinis išnaudojimas, vergiškas darbas, prekyba organais, išnaudojimas nusikaltimų vykdymui, privertimas elgetauti. Specialistė davė mokiniams patarimų, kaip nepakliūti į prekybos žmonėmis tinklus, kur kreiptis pagalbos, ištikus bėdai. Prevencinės paskaitos metu mokiniai uždavė rūpimus klausimus, diskutavo. Ačiū bendruomenės pareigūnei J. Pališkienei už įdomią, aktualią ir informatyvią paskaitą ir nuoširdų bendravimą su mokiniais.

______

2021-05-25

Jonavos politechnikos mokykla skelbia atranką laisvoms pareigybėms užimti

Daugiau

______

2021-05-14

Registracija į konsultaciją/nuotolinę atvirų durų dieną

______

2021-05-13

Daugiau

______

2021-05-12

„SAVANORYSTĖ - GĖRIS NE TIK SAU, BET IR KITIEMS“

Kasmet Lietuvoje savanoriauja tūkstančiai žmonių. Daugybė nevyriausybinių organizacijų laukia savanorių, kurie savo laisvą laiką galėtų skirti žmonėms, gyvūnams arba tarnauti Tėvynės labui. Savanorystė, ypatingai pandemijos metu, įgauna svarbesnį vaidmenį mūsų visuomenėje, tačiau nemaža dalis jaunimo vis dar atsargiai renkasi šios altruistinės veiklos kelią.

Džiugu, kad Jonavos politechnikos mokyklos 12 gimnazijos klasės mokinys Viltaras Sakalauskas nepabūgo naujų iššūkių gyvenime ir pasirinko savanorystės kelią Lietuvos Šaulių sąjungoje Jonavos Justino Vareikio 211 kuopoje. Aktyvus ir atviras naujoms patirtims Viltaras teigia, kad jeigu žmogus ieško savo vietos gyvenime, tai savanorystė – vienas geriausių būdų ją atrasti. Kiekvienas žmogus nori būti laimingas ir savanorystė padeda aptikti mielą širdžiai sritį. Viltaras labai didžiuojasi būdamas Lietuvos Šaulių sąjungos nariu.

Šauliai vykdo patriotiškus, pilietiškus ir labdaros projektus, kartu skleidžia žinią apie Šaulių sąjungą ir jos vykdomas veiklas. Juk yra sakoma: „Šaulys – tautos karys“. Viltaras savo pareigas Lietuvos Šaulių sąjungoje Jonavos Justino Vareikio 211 kuopoje atlieka itin kruopščiai ir atsakingai, negailėdamas savo brangaus laiko ir jėgų. Darbo, šiuo nelengvu ir ypatingu laikotarpiu, netrūksta, bet Viltarui puikiai sekasi atlaikyti pandemijos keliamus iššūkius ir su jais susidoroti. Taip pat Viltaro šiemet laukia naujas išbandymas – brandos egzaminai, bet Viltaras tiki, kad ir šį išbandymą pavyks lengvai įveikti.

Jonavos politechnikos mokyklos bendruomenė labai didžiuojasi ir džiaugiasi aktyviu, iniciatyviu, ambicingu bei atkakliu jaunuoliu ir linki jam kuo didžiausios sėkmės atliekant savo pareigas Šaulių sąjungoje ir laikant brandos egzaminus.

arengė: Jonavos politechnikos mokyklos socialinė pedagogė Ginta Judenienė ir klasės vadovė Liudmila Vainilavičienė

______

2021-04-02

Ar esate girdėję, jog etiketas yra žmonių bendravimo priemonė, kuri padeda susikalbėti net ir pačiose sudėtingiausiose situacijose? Ar žinote, jog jis yra skirtas ne sukaustyti, bet padėti. Etiketas stiprina pasitikėjimą savimi ir leidžia kitiems žmonės gerai jaustis šalia mūsų.

Įvairias etiketo subtilybes kovo 23 d. aptarė V-18/3 grupės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Dovile Bisigirskiene ir maisto ruošimo profesijos mokytoja Vida Idikaite atviroje integruotoje pamokoje „Etiketas“.

Pamokos metu mokiniai susipažino su pagrindinėmis elgesio prie stalo taisyklėmis: bendravimo kultūra, stalo serviravimu, elgesiu prie stalo. Mokiniai aktyviai diskutavo, visos pamokos metu stebėjo ir fiksavo, kaip plečiasi jų žinių laukas, išmoktą medžiagą įtvirtino žaidimo metu.

______

2021-03-24

Šių metų kovo 23-24 d. 9-11 gimnazijos klasių mokiniams buvo organizuojamos prevencinės paskaitos „Elektroninės patyčios internete“, skirtos Sąmoningumo didinimo mėnesiui „Be patyčių“ paminėti. Bendruomenės pareigūnė L. Paklina pristatė mokiniams elektroninių patyčių formas, slypinčius pavojus internete, nukreipė, kur kreiptis pagalbos dėl duomenų apsaugos, elektroninių patyčių atveju. Specialistė akcentavo, kad: „Kiekvienas mūsų veiksmas internete palieka savo pėdsaką“. Netinkamo ir nepagarbaus bendravimo elektroninėje erdvėje pasekmė - teisinė atsakomybė. Socialinė pedagogė G. Judenienė pabrėžė, kad ypatingai opi elektroninių patyčių tema tapo pandemijos kontekste, kuri negali būti palikta savieigai. Mokiniams - svarbu ne tylėti ir ieškoti pagalbos, mokytojams, švietimo pagalbos specialistams - laiku pastebėti ir teikti kokybišką bei efektyvią pagalbą mokiniams ir jų tėvams (rūpintojams). L. Paklina akcentavo, kad nuo šių metų, kovo mėnesio, startuoja naujovė - „Virtualus patrulis“. Specialistė detalizavo, kad tai tam tikra grupė „Patrulių“, kurie stebi elektronines svetaines, vaizdo įrašus, elektroninių patyčių, neapykantos kurstymo atvejus ir juos fiksuoja. Prevencinės paskaitos metu mokiniai uždavė rūpimus klausimus, diskutavo aktualiais klausimais. Ačiū bendruomenės pareigūnei L. Paklinai už įdomią, aktualią ir informatyvią paskaitą ir nuolatinį bendradarbiavimą su mokykla.

______

2021-03-12

Jonavos politechnikos mokyklos bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Dovanoju apyrankę Lietuvai“, kuri buvo skirta Kovo 11-ąjai - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

______

2021-02-08

Nuo šių metų kovo pradžios 9-12 gimnazijos klasių mokiniams, nuotoliniu būdu, yra vykdoma psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programa „Savu keliu“. Šios programos tikslas - ugdyti mokinių socialinius gebėjimus ir formuoti neigiamas nuostatas į psichoaktyviųjų medžiagų: rūkymo, alkoholio, narkotikų vartojimą. Mokykla, įgyvendindama prevencijos programą „Savu keliu“, nustato rizikos veiksnius ir sumažina rizikos veiksnių įtaką, stiprina apsauginius veiksnius, ugdydama socialines, emocines mokinių kompetencijas.

Džiugu, kad mokiniai, klasių/grupių vadovai aktyviai dalyvauja prevencinėje programoje „Savu keliu“.

______

2021-02-08

PREVENCINĖS PASKAITOS „NELEGALAUS DARBO ŽALA“

Šių metų vasario 8-12 dienomis Jonavos politechnikos mokykloje vyks prevencinės paskaitos tema – „Nelegalaus darbo žala“, skirtos 11-12 gimnazijos klasių bei III kurso mokiniams. Jų metų mokiniams bus suteikta informacija apie nelegalų, nedeklaruotą darbą, darbo sutartis, darbuotojo mokamus mokesčius valstybei. Svarbu paminėti, kad paskaitos metu mokiniai bus supažindinti ne tik su nelegalaus darbo pasekmėmis pačiam darbuotojui, dirbančiam nelegaliai, bet ir daroma žala valstybei.

Džiugu, kad minėti klausimai ir aktualijos yra svarbios ir mūsų mokyklos bendruomenei – AM-19/3 ir SUV-19/3 grupių mokiniams, jų vadovams, kurie gausiai ir aktyviai dalyvavo prevencinėje paskaitoje „Nelegalaus darbo žala“.

Akimirkos iš prevencinių paskaitų, vykusių šių metų vasario 8 d.

______

2021-01-21

PREVENCINĖ PASKAITA „TEISINĖ NEPILNAMEČIO ATSAKOMYBĖ“

Šių metų sausio 21 d. 9-10 gimnazijos klasių mokiniams buvo organizuota prevencinė paskaita „Teisinė nepilnamečio atsakomybė“. Jonavos policijos komisariato bendruomenės pareigūnė L. Paklina prevencinę paskaitą pradėjo nuo mokinio teisių ir pareigų. Bendruomenės pareigūnė akcentavo, kad visi mokiniai žino savo teises, bet dažnai pamiršta savo pareigas. Paskaitos metu mokiniams buvo pateikti pavyzdžiai apie mokinių teises ir pareigas: teisės – mokiniai turi teisę mokytis, teisę į sveikatą, pareigos – turi pareigą stropiai mokytis, rūpintis savo sveikata. Remiantis specialistės žodžiais: „Už mano pažeistą teisę - atsiranda atsakomybė, kadangi niekas neturi teisės man neleisti mokytis ar sutrikdyti mano sveikatos“. L. Paklina pabrėžė, kuo skiriasi administracinė ir baudžiamoji atsakomybė: administracinės atsakomybės didžiausia bausmė – bauda, o baudžiamosios atsakomybės – laisvės atėmimas. Mokiniams, praktiniais pavyzdžiais, buvo akcentuota, kad tarp administracinės ir baudžiamosios atsakomybės yra „plonytė riba“. Pasak specialistės, įstatymų nežinojimas nepilnamečio nuo atsakomybės - neatleidžia.

Džiugu, kad mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijoje, uždavė rūpimus klausimus rūkymo, alkoholio, narkotikų vartojimo ir kitomis aktualiomis, rūpimomis temomis.

Ačiū L. Paklinai už išsamią ir informatyvią prevencinę paskaitą.

______

2021-01-13

Šių metų sausio 13 d. visa mokyklos bendruomenė buvo kviečiama prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir 8.00 val. languose uždegti atminimo žvakeles žuvusiems už Lietuvos laisvę.

Visiems dėkojame už nuotraukas ir džiaugiamės, kad, karantino sąlygomis, galime būti vieningi ir susitelkę.

______

2021-01-11

KVIEČIAME DALYVAUTI PILIETINĖJE INICIATYVOJE „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimenamas 1991 metų sausis, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę. Kviečiame, Sausio 13 - ąją, 8.00 val. ryto, dešimčiai minučių uždegti vienybės, pergalės ir atminties žvakutes. Data: 2021 m. sausio 13 d. (trečiadienis) Pilietinės iniciatyvos laikas: 8.00 - 8.10 val. Iniciatyvos simbolis: žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Vieta: visų mokyklos mokytojų, mokinių namai, kadangi dirbame ir mokomės nuotoliniu būdu - uždekime žvakes prie langų namuose. Pasiūlymas organizuoti iniciatyvą: ties kiekvienu lango viduriu pastatoma po žvakę. Žvakės turi būti kelių centimetrų aukščio, kad lango rėmas neužstotų jų liepsnos. 8.00 val. dešimčiai minučių užgesinama šviesa ir uždegamos žvakės. Organizatoriai: Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Mokykloje iniciatyvą organizuoja: istorijos mokytojas, metodininkas E. Živaitis, socialinė pedagogė G. Judenienė, Mokinių tarybos nariai. Pastaba: svarbu žvakes uždegti tuo pačiu metu (8.00 - 8.10 val.) tam, kad žvakių liepsnelės plazdėtų visoje Lietuvoje vienu metu. Ypač efektingai atrodo ryte, nes dar tamsu ir žvakių liepsnelės atkreips dėmesį ir primins dienos svarbą. Sklaida: atsiųsti nuotrauką mokyklos istorijos mokytojui, metodininkui E. Živaičiui el. paštu: egidijus.zivaitis@jpm.lt Iš atsiųstų nuotraukų bus padarytas koliažas ir patalpintas mokyklos internetinėje svetainėje.

______

2021-01-06

______

2020-12-02

PASAULINĖS AIDS DIENOS PAMINĖJIMAS

Šių metų gruodžio 1-4 dienomis Jonavos politechnikos mokykloje, nuotoliniu būdu, buvo organizuojamos veiklos, skirtos Pasaulinei AIDS dienai paminėti, kuri, kasmet, minima gruodžio 1 d.

Šią dieną 11-12 klasių mokiniams buvo išsiųstos skaidrės ŽIV/AIDS tema. Taip pat mokiniai, pasirinkę tinkamą laiką, žiūrėjo jiems atsiųstą filmą „Vaistai“. Žiūrėdami minėtą video filmą, mokiniai detaliau paanalizavo tolerancijos sergantiems temą, stebėjo pavyzdžius, kaip išreikšti solidarumą, nediskriminuoti bei nebijoti žmonių, sergančių šia liga.

Gruodžio 3-4 dienomis mokiniams vyko video paskaitos ŽIV/AIDS tema, kurias organizavo biologijos mokytoja O. Sabatauskienė ir socialinė pedagogė G. Judenienė. Mokiniai turėjo galimybę diskutuoti, užduoti jiems rūpimus klausimus lytiškumo tema. Video pamokų metu pastebėjome, kad mokiniai painioja ŽIV/AIDS sąvokas. Mokiniams buvo detaliai paaiškinta, kuo ŽIV skiriasi nuo AIDS bei akcentuota, kad AIDS – tai paskutinė ŽIV ligos stadija, kuri, šiai dienai, yra nepagydoma.

Tikimės, kad, įvairių veiklų metu, mokiniai įgijo socialinių gebėjimų, kaip elgtis, tam tikrose, gyvenimiškose situacijose.

______

2020-12-02

Lapkričio 28 d. Jonava sužibo gausybe Kalėdinių eglučių. Ramybės skvere, Kalėdinių eglučių miestelyje, yra eksponuojama ir mūsų mokyklos eglutė. Ji sukurta pagal floristikos profesijos mokytojos Danutės Arbočienės projektą. Eglutės gamyboje dalyvavo suvirintojų, apdailininkų, floristų, siuvėjų, elektrikų profesijų mokytojai ir jų mokiniai. Džiaugiamės galėdami prisijungti prie Jonavos miesto savivaldybės organizuojamo projekto ir pademonstruoti įvairių mokykloje esančių profesijų atstovų darbą.

______

2020-11-24

INFORMACIJA DĖL NEMOKAMO MAITINIMO KARANTINO METU

Vadovaudamasi Jonavos politechnikos mokyklos mokinių nemokamo maitinimo organizavimo ekstremaliosios situacijos, ekstremaliojo įvykio ir (ar) karantino metu tvarkos aprašu, patvirtintu 2020 m. lapkričio 18 d. Jonavos politechnikos mokyklos direktorės įsakymu Nr. V1-107 bei atsižvelgdama į 2020 m. lapkričio 18 d. išplėstinio vadovybės pasitarimo posėdžio protokolą Nr. 4: karantino metu sustabdžius ugdymo organizavimo procesą įstaigoje neteikiama ir maitinimo paslauga. Tačiau, tokiomis aplinkybėmis, nemokamą maitinimą įstaigoje gaunantiems mokiniams nemokamas maitinimas teikiamas aprūpinant juos maisto daviniais. Pirmieji maisto daviniai, nemokamą maitinimą gaunantiems mokiniams, bus dalijami šių metų lapkričio 27 d. Dėl tolesnių maisto davinių išdavimo mokinių tėvai (globėjai, rūpintojai) bus informuoti, iš anksto, telefonu. Mieste gyvenantys nemokamai maitinami mokiniai ar jų tėvai maisto davinius, minėtą dieną, atsiima mokyklos valgyklos kiemelyje, nekontaktuodami su mokyklos darbuotojais ir tarpusavyje nuo 11.00 val iki 12.00 val. Kaimo vietovėje gyvenantiems mokiniams maisto daviniai, mokyklos transportu, išvežiojami į namus, paliekant juos prie gavėjų durų, prieš tai, pranešant telefonu, apie pristatymą.

Kilus neaiškumams - skambinti mokyklos socialinei pedagogei tel. 864614012

______

2020-11-16

TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

Šiandien, lapkričio 16 d., yra minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Žodis „tolerancija“ – pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenė gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu toleruoti vienas kitą ir sugyventi.

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau aštuonioliktus metus iš eilės inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Kasmet šioje akcijoje dalyvauja ir Jonavos politechnikos mokykla, todėl ši savaitė bus skirta įvairioms, netradicinėms tolerancijos veikloms organizuoti nuotoliniu būdu.

Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos dėlionė. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema. Šių metų temą padiktavo išgirsta mintis, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus – gauname visos visuomenės paveikslą.

Šiemet, karantino sąlygomis, ypatingai svarbus Tolerancijos dienos simbolis – dėlionė, kuri, kaip ir žmogus, kad ir būdama viena, yra skirtinga, unikali ir nepakartojama, todėl labai svarbu pripažinti ir gerbti jos išskirtinumą iš kitų.

Šią dieną 9-10 klasių mokiniams buvo išsiųstos skaidrės tolerancijos tema. Taip pat mokiniai, pasirinkę tinkamą laiką, žiūrės jiems atsiųstą filmą „Gerumo stebuklas“. Šis filmas mokys mokinius būti tolerantiškais vieni kitiems, ugdys atjautą, pakantumą kitokiam, kitaip atrodančiam žmogui. Šią savaitę mokiniai, nuotoliniu būdu, teiks grįžtamąjį ryšį, mokysis reflektuoti tolerancijos tema.

Istorijos, pilietiškumo, video pamokų metu, mokiniai, kartu su istorijos mokytoju E. Živaičiu, aptars istorinius įvykius ir paanalizuos, kaip totalitarinėse valstybėse, tokiose, kaip nacistinėje Vokietijoje ar Sovietų Sąjungoje buvo nepriimtina, jog visuomenėje gyvena skirtingi žmonės.

Visi mes esame skirtingi: vieni savyje nešiojamės nerimą, vienatvę, kiti – šilumą ir juoką. Nenusigręžkime nuo to, kuriam, šioje žemėje, gyventi sunkiau... Toleruokime. Priimkime. Padėkime. Nelikime abejingi...

Sveikiname visą Jonavos politechnikos mokyklos bendruomenę su Tarptautine Tolerancijos diena!

______

2020-10-26

Ruduo, žiema, pavasaris ir vasara.... Kiekvienas sezonas savaip nuostabus ir ypatingas. Būsimi virėjai, siuvėjai bei floristai spalio 21-23 dienomis pakvietė mokyklos bendruomenę į darbų ekspoziciją, surengtą pagal integruotos veiklos projektą „Metų laikai“. Projekto metu siuvėjo profesijos mokinės su mokytoja Ligita Galvydiene siuvo staltieses ir kėdžių užvalkalus stalų serviravimui ir dekoravimui. Floristo profesijos mokinės kartu su mokytoja Danute Arbočiene puošė stalus floristinėmis kompozicijomis, siekdamos pabrėžti metų laikų išskirtinumą. Kvapniais gardumynais bei ryškiaspalviais skanėstais prie stalo viliojo virėjo profesijos mokiniai su mokytoja Sigita Grybauskiene. Surengta paroda domėjosi įvairių profesijų mokiniai ir mokytojai, visi dalinosi kūrybingo darbo idėjomis, puikiomis emocijomis ir meile profesijai.

______

2020-10-23

PB-19/3 grupės mokiniai kartu su grupės auklėtoja Oksana Sabatauskiene bei padavėjų profesijos mokytoja Gražina Norvaišienė lankėsi Barborlaukio dvare, kur netradicinėje, labai elegantiškoje ir spalvingoje savo istorija aplinkoje mokiniai serviravo šventinį stalą - ruošėsi technologijų mokykliniam brandos egzaminui. Simboliška - šiame dvare vestuves šventė prezidento A.Smetonos sūnus. O pats prezidentas čia dažnai ilsėdavosi su šeima ir švęsdavo savo vardines.

______

2020-10-13

PASKAITA-DISKUSIJA „KONFLIKTAI IR JŲ SPRENDIMO BŪDAI“.

Kiekvieną dieną žmonių bendruomenėje, kurso draugų grupėje susiduriame su situacijomis, kurios gali pavirsti mažesniu ar didesniu konfliktu. Kiekvienas žmogus yra skirtingas, unikalus, turi skirtingą temperamentą, charakterio savybes. Į tam tikras socialines situacijas kiekvienas žmogus reaguoja skirtingai: vieni žmonės aktyviai gina savo nuomonę, įsitikinimus, vertybes, kiti - reaguoja ramiai, kaip įmanoma, stengiasi išvengti konflikto.

Džiugu, kad minėti klausimai ir aktualijos yra svarbios ir mūsų mokyklos bendruomenei. Todėl šių metų spalio 21 d. V/PB-20/3 grupės mokiniams vyko paskaita-diskusija „Konfliktai ir jų sprendimo būdai“, kurią organizavo mokyklos socialinė pedagogė G. Judenienė ir padavėjų, barmenų profesijos mokytoja G. Norvaišienė. Paskaitos metu mokiniai įgijo teorinių ir praktinių žinių, kaip konstruktyviai spręsti konfliktus padavėjo-barmeno darbe. Profesijos mokytoja pristatė mokiniams kavinės lankytojų tipus. Mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijoje ir uždavinėjo jiems rūpimus klausimus konfliktų sprendimo tema.

______

2020-10-13

Mūsų mokyklos 2 kurso automobilių mechaniko profesijos mokinys Arminas Guzenko dalyvavo respublikiniame profesinio mokymo įstaigų anglų kalbos konkurse, kurį organizavo Ukmergės technologijų ir verslo mokykla. Konkurso užduotis buvo paruošti trumpą video pristatymą tema ,,Foreign Language for My Career Growth“. Arminui padėjo pasiruošti vyr. anglų kalbos mokytojas Dmitrijus Fominas. Iš konkurse dalyvavusių 9 profesinio mokymo įstaigų, Armino sukurtas video pristatymas konkurso organizatorių buvo pripažintas geriausiu. Sveikiname ir didžiuojamės.

_______

2020-10-05

MOkytojai.jpg

Rudenėjanti gamta atnešė gražią šventę - mokytojų dieną. Ji skirta mokytojų pagerbimui, jų sunkaus darbo apmąstymui. Šių metų spalio 5 d. Jonavos politechnikos mokykloje tradiciškai paminėta Mokytojų diena. Vos tik peržengę mokyklos slenkstį, mokytojai buvo pasitikti su gėlėmis ir sveikinimais. Šypsenų ir geros nuotaikos, įžengus į mokyklą, tikrai netrūko. O kur dar asmeninis kiekvieno mokinio dėmesys savo mylimiausiems, vertiems pagarbos mokytojams...

Patys gražiausi žodžiai, skirti mokytojams, skambėjo ir iš Mokinių tarybos narių. Gėlėmis, skambiais, jausmingais žodžiais ir šventiniu šurmuliu „pražydo“ visa mokykla. Renginio pabaigoje visi mokyklos pedagogai ir Mokinių tarybos nariai nusifotografavo bendrai atminimo nuotraukai.

_______

2020-09-24

Rugsėjo 17 d. floristo profesijos pirmo kurso studentės, vyko į Pakruojo dvarą pasigrožėti gėlių festivalio „Vasarvidžio nakties sapnas“ floristinėmis skulptūromis. Pakruojo dvaras – vėlyvojo klasicizmo architektūros pavyzdys. Dvaro gyvenimą atkuriančiame Pakruojo dvare vykstančiam festivaliui pasirinkta neeilinė tema – Viljamo Šekspyro pjesė „Vasarvidžio nakties sapnas“, kuri vestuvių nuojauta puikiai įsikomponuoja į dvaro kasdienybę. Pakruojo dvaras pavirto gėlėčiausia vieta ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje – čia gėlių kilimais, kompozicijomis ir skulptūromis mirgėjo gėlių festivalis „Vasarvidžio nakties sapnas“. Dvare apžiūrėjome vestuvinių arkų konkurso darbus, atliktus Lietuvos ir Latvijos floristų. Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje. Dvaro teritorijoje sukurta daug edukacinių erdvių, veikia dvaro muziejus, žirgynas bei sutvarkyta ir apželdinta teritorija pritraukia daugybę lankytoju.

Edukacinė išvyka buvo naudinga, informatyvi ir įdomi. Nors oras tą dieną nelepino, tačiau mokinių nuotaika buvo puiki.

______

2020-09-24

Saulėtą rudens lygiadienio rytą, I kurso virėjo bei padavėjo ir barmeno modulinės profesinio mokymo programos mokiniai su mokytojomis Sigita G. ir Gražina N., tęsia pažintines profesijos pamokas. Lankydamiesi Jonavos restoranuose „V.A.U.“ ir „Požiūris“, mokiniai susipažino su įmonių darbo organizavimu, virtuvės ir baro įrangomis, patiekalų asortimentu bei darbdavių lūkesčiais būsimiems maitinimo įmonių specialistams. Dėkojame restoranų savininkams už šiltą priėmimą, išsamius pokalbius ir sugaištą laiką.

______

2020-09-22

Rugsėjo 21 d. Jonavos politechnikos mokyklos mokiniai noriai prisijungė prie tarptautinio „Baltų literatūros savaitės“ projekto. SKAITYMO MARATONAS supažindino su latvių literatūra ir tautosaka – mokiniai drauge su mokytojais skaitė Maros Zalites „Penki pirštai” ir Noros Ikstenos „Motinos pienas" romanų ištraukas bei „Šimtą latvių liaudies pasakų”.

______

2020-09-18

I kurso virėjo ir padavėjo-barmeno modulinės profesinio mokymo programos mokiniai mokslo metus pradėjo pažintinėmis pamokomis apie pasirinktą profesiją, kurią įgiję ateityje galės turėti svajonių darbą. Profesijos mokytojos Gražina Norvaišienė ir Sigita Grybauskienė pakvietė kruizinių laivų padavėją Mindaugą Saldį pasidalinti darbo patirtimi bei nuotykiais. Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimo, stebėjo kelionių ir darbo aplinkos video medžiagą ir nuotraukas. Džiaugiamės, kad šio susitikimo metu mokiniai įsitikino, jog pasirinko teisingą profesinį kelią.

______

2020-09-08

Mielieji, Su džiugesiu pranešame, kad jūsų mokykla buvo nominuota LRT ir ISM universiteto organizuojamuose mokyklos lyderės rinkimuose. Kviečiame balsuoti ir paskatinti savo mokyklų bendruomenes įsitraukti į balsavimą, pasidalinant šiuo laišku ar video savo informaciniuose kanaluose (internetinėje svetainėje, socialiniuose tinkluose ir t.t.). Trijų laimėjusių mokyklų atstovai, siekiantys šiuolaikiškos mokymosi kokybės, bus kviečiami nemokamai studijuoti ISM Švietimo lyderystės studijų programoje:, o moksleiviai laimės specialias pertraukų erdves. Daugiau informacijos apie konkursą rasite www.manomokykla.lrt.lt

_______

2020-08-27